• کلید طراحیبا ما تماس بگیرید
بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی

در هر زمینه‌ای، زمانی که استفاده از یک وسیله رو به فزونی گذاشت، هجوم به سمت آن برای بهره بردن از آن هم زیاد خواهد شد. با توجه به استفاده‌ی بسیار زیاد از ایمیل، شاید این یک مورد خوبی برای کسانی باشد که می‌خواهند بازاریابی الکترونیکی را تجربه کنند و مطمئناً هم اگر به طرز درست و صحیح اقدام کنند موفق خواهند بود.

در اصطلاح فنی، بازاریابی ایمیلی به ارسال نامه به صورت الکترونیکی در یک وسعت زیاد به تعداد زیادی کاربر رایانامه است که معمولاً از علاقه آنها با خبر هستیم. یعنی یک بازاریاب نمی‌تواند به توده‌ای از افراد که نمی‌داند آیا آنها می‌خواهند از او نامه‌ای را دریافت کنند یا خیر، ارسال نامه داشته باشد. که در این صورت این فرد اقدام به ارسال هرزنامه کرده است و غیر قانونی و غیر اخلاقی است.

اما خیلی اوقات لازم است که مثلاً با مشتری‌های قدیمی و کسانی که کسب و کار ما را می‌شناسند، بوسیله ایمیل رابطه‌ای برقرار کنیم که منجر به فروش یک کالای دیگری شود. اینجاست که اهمیت بازاریابی با ایمیل آشکار می‌شود.

در بازاریابی ایمیلی زمانی که شما می‌خواهید ایمیلی را ارسال کنید، باید موارد بسیاری را در نظر بگیرید و ببینید آیا دریافت کنندگان نامه‌ی شما به آن چیزی که شما برایشان می‌فرستید علاقه ای دارند یا خیر. در این صورت است که علاوه بر افزایش کیفیت بازاریابی شما، کسی را هم از کار خود آزرده نکرده اید. برای برقراری یک ارتباط قوی باید به علاقه کسانی که می‌خواهید برایشان نامه‌ای ارسال کنید، توجه ویزه‌ای نمایید.

ایمیل مارکتینگ

از اصولی که بر این مبنا باید در بازاریابی خود استفاده کنید، گذاشتن یک پیوند در نامه‌های خود برای حذف اشتراک آنهاست. کسانی که نامه‌ی اول شما را دریافت می‌کنند، شاید دیگر نخواهند از شما نامه‌ی دیگری داشته باشند. پس بهتر است با کلیک بروی لغو عضویت، درخواست کنند از شما نامه‌ای دریافت نکنند. در غیر این صورت، اگر نامه ها به صورت توده ای و اجباری ارسال شوند، مطمئن باشید که فروشی نخواهید داشت و برای بلند مدت کسب و کار خود را بد نام می‌کنید.

در بازاریابی ایمیلی شما در نامه هایی که ارسال می‌کنید، باید به عوامل زیادی توجه کنید تا توجه کاربران را به خود معطوف کنید. مراحل کار از علاقه مند شدن برای کلیک بروی ایمیل شما شروع می‌شود. آنها اول باید با دیدن عنوان و فرستنده‌ی نامه، علاقه مند به موضوع نامه‌ی شما شوند. پس از آن، باید با استفاده از فنون مختلف اقدام به جلب نظر آنها در متن یا گرافیک نامه کنید. این کار باعث می‌شود که در نهایت آنها کاری را که شما می‌خواهید را انجام دهند.امروزه داشتن وب سایت برای هر کسب و کاری یک ضرورت است


هم اکنون سایت خود را سفارش دهید

 

Design Key شایان ملکی Reviewed by شایان ملکی on . مرکز گرافیک و طراحی وب کلید طراحی Rating: 4.99